Коли ми чуємо слово «каньйон», уява неодмінно малює нам пейзажі Великого каньйону Колорадо. Але мало хто знає що зовсім поруч, в Миколаївській області, є «молодший брат» американського природного дива – Актовський каньйон.Цей унікальний природний комплекс, в якому поєдналася велич гранітних скель та живописна краса водної стихії, розташований недалеко від селища Актове Миколаївської області на р.Мертвовод.

За свій майже неземний ландшафт та моторошну назву річки, в якій велика концентрація сірководню, Актовський каньйон отримав назву «Долина диявола». І справді, в цих величних пейзажах є щось надприродне.

Долина диявола
Долина диявола

Маючи майже 50 метрів в глибину, Актовський каньйон займає площу у 250 гектарів. Геологи стверджують, що місцеві гори за своєю структурою та віком дуже нагадують систему каньйонів США.

Незважаючи на складний ландшафт та віддаленість від великих населених пунктів, Долина диявола кожного року приваблює безліч туристів.

Актовський каньйон
Гранітні скелі – є в них щось величне

Цікаві факти

  • Давні греки називали Актовський каньйон словом «Ексампей» – дослівно це «мертва вода».
  • До XX ст. річка Мертвовод була судноплавною, але за радянської влади рівень води критично знизився через встановлення дамби.
  • Долина диявола та прилеглі території входять до складу Національного парку «Бузький Гард» та заповідника «Гранітно-степове Побужжя»
  • Зовсім поруч з Актовським каньйоном знаходиться ще одне дивовижне місце – рукотворний Трикратський ліс, який називають «Лабіринт» через велику кількість стежок та мостів.
Річка Мертвовод
Річка Мертвовод в Долині диявола
Річка та скелі
Річка та скелі
Показати друзям