Кожен місцевий може поділитися з вами легендою Підгорецького замку, що народилася на початку XVIII сторіччя і пов’язана з родиною Жевуських. Вона розповідає про те, як князь зненавидів свою дружину Марію і звелів замурувати її в стінах замку, живцем. Щороку, в день смерті княгині, можна почути її плач, якщо потрапити опівночі на відвали стін та побачити її привид, який бродить залами замку. Існує багато версій, за що пан Жевуський помстився своїй дружині. Є навіть версія, що Марія не могла народити графові сина. Та насправді, все більш прозаїчно – Марися мала неабиякий хист до амурних справ. Про це врешті-решт довідався її чоловік, який був старше неї аж на 40 років.

Привид Підгорецького замку
Привид Підгорецького замку

Існує кілька місць, де граф міг замурувати свою молоду дружину. Привид  Підгорецького замку неодноразово бачили в підвалі. Передпокій Жевуського – ще одне ймовірне місце. Тут зберігся дуже дивний камін, який точно не пристосований для розведення вогню, немає також і димоходу. На каміні – голова красивої жінки у вигляді гравюри, дуже схожої на вбиту Марію. Невідомо, навіщо він був збудований, але дехто вважає, що саме в ньому похована Біла Пані.

Біла пані - фото привида
Біла пані – фото привида Підгорецького замку

Звичані туристи та професіонали – дослідники паранормального в якості аргумента приводять численні фото, на яких видно розмиті білі плями незрозумілого походження. Цей ефект ніхто не може пояснити.

Вважається, що цими залами досі бродить Біла пані
Вважається, що цими залами досі бродить Біла пані

Цікавий факт

  • Білу пані шукали учасники українського шоу «Битва екстрасенсів»

Ви зможете на власні очі побачити привид Підгорецького замку лише приїхавши у Підгірці. Та навіть якщо подібні історії для вас – тільки вигадка, ви все одно отримаєте море вражень від екскурсії Підгорецьким замком.

Показати друзям