Доволі популярним місцем відпочинку та оздоровлення поліщуків завжди було і залишається Біле озеро в Володимирецькому районі Рівненщини. Поки що воно мало відоме серед широкого загалу туристів та відпочивальників але люди, які хоч раз ступили на пологі береги цієї чудової водойми, готові повертатися сюди безліч разів.Приваблює місцевість, де знаходиться Біле озеро, насамперед неповторними краєвидами, сприятливим кліматом, природними багатствами. Головний секрет криється в надзвичайній унікальності та лікувальних можливостях води.

Панорама Білого озера
Панорама Білого озера

Географічні та геологічні особливості

Біле озеро — давнє карстове утворення в басейні р. Стир (правої притоки Прип’яті). Відстань до населених пунктів с Рудка і с Більська Воля менше 3 км. Площа водного плеса — 453 гектари, лиш на 17 гектарів менше від великого о. Нобель.

За твердженнями науковця – дослідника П. Тутковського вік лійкоподібних заглибин на дні сягає періоду останнього зледеніння. Сповзаюча крига льодовика залишила довкола численні уламки морени, піщано-гравійні вали (ози), рідкісні екземпляри реліктової рослинності. Рельєф потребує досконалого вивчення. Офіційно зареєстровані величини глибини 22 і 26 метрів, хоча аквалангісти з турбази зафіксували в 2005 році найбільше значення на позначці 34 м. Живлять Біле озеро теплі та холодні підводні джерела і тримають постійну температуру +8° С нижче десяти метрів від поверхні. Це перешкоджає повному промерзанню взимку.

Берег Білого озера
Берег Білого озера

Цілющі властивості води

На просте питання, чи існує біле озеро, подібне Володимирецькому, відповідь однозначна: «Ні, такого більше немає ніде». Купання тут забезпечує величезний спектр позитивних емоцій, користь для організму і, особливо, шкіри.  Дрібні хвилі м’яко торкаються тіла, огортаючи оксамитом, бо несуть у собі концентрований розчин гліцерину. Фосфати, калій, інші мінеральні солі насичують воду і, взаємодіючи з сонячним світлом, створюють сприятливе середовище регенерації пошкоджених клітин.

Про чудодійні відновлювальні властивості Білого озера жителі довколишніх територій знали здавна. Користувалися природним цілителем воїни після тяжких поранень. Вояки, партизани лікували себе і понівечених коней. Кількох тижнів проживання в прибережному лісі виявлялося достатньо, щоб загоїлись порізи, опіки, виразки.

Біле озеро
Тому і Біле

Цікаві факти береже історія родини польського правителя Пілсудського.  Спеціально для хворої дружини маршала в Польщу по прокладеній вузькоколійці доставляли воду, щоб щоденно влаштовувати лікувальні купелі. Панянки отримували задоволення від розгладжування зморщок обличчя, відсутності тріщин на підошвах, шовку рук.

Глибинні мінерали передали воді Білого озера надзвичайні властивості:

  • Вона добре впливає на хворі суглоби;
  •  Нормалізує тиск крові;
  •  Покращує функціонування внутрішніх органів;
  • Зменшує трофічні виразки;
  • Усуває запалення шкірних та слизових покривів.

Місцевість, де знаходиться Біле озеро, допомагає упорядкувати нервову систему після стресів, депресивних станів.

Мальовничий пейзаж Білого озера
Мальовничий пейзаж Білого озера

Маршрути туристів

Рівненська область має чудову низку озерного намиста, але вся Україна може пишатися такою безцінною перлиною, як Біле озеро. Справжнє вікно землі серед лісів і боліт з безліччю мисливських, риболовних угідь. Стежки і протоптані доріжки пролягають по всьому узбережжю. Митців манять світанкові пейзажі, збиральників — розмаїття грибів, ягід, рідкісних трав.
Карта, автомобільний навігатор підкаже, як знайти місцину для сімейного відпочинку. Найкращим варіантом, що поєднує затишок, комфорт, чистоту і красу, стане реабілітаційно-оздоровчий центр працівників РАЕС м Кузнецовськ. Комплекс «Біле озеро», розташований в мальовничій заповідній зоні, має улаштовані піщані пляжі, якісне медичне обслуговування, ряд розважальних закладів, спортивних майданчиків та торгівельних точок.

Поряд діє невелика гостинна база рятувальників з кількома літніми будинками, тут зручно прилаштувати намети. Їжу можна купувати або готувати власноруч.

Дорогою на Біле озеро, можна також зупинитися у місті Клевань, щоб побачити найромантичніше місце України – Тунель кохання.

Втекти від метушні міст, наповнитися енергією природи, віддатися тиші і релаксації — ось головні пропозиції краю.

Показати друзям