Відвідати одне з найкрасивіших місць України та насолодитися його неповторною природою й унікальним рослинним і тваринним світом цілком реально. Дунайський біосферний заповідник є справжнім джерелом неймовірних чудес і скарбів, що збереглися до наших часів.

На значній території сформувалися особливі природні умови, які роблять Дунайський заповідник ідеальним місцем існування незліченної кількості представників флори і фауни, більшість з яких практично неможливо зустріти на території всієї країни.

Дунайський заповідник
Дунайський заповідник, фото: 24tv.ua

Історія формування заповідникаДійсно, це наймолодша дельта, що почала своє формування лише в 18 столітті. У цей період дунайски плавні сформувалися під впливом бурхливих річкових вод. Сильні потоки Кілійського рукава прорвали Жериянівьску косу. Саме в цьому місці й мешкає більша частина птахів і тварин.

Дунайський біосферний заповідник планомірно розширюється. Узбережжя затоки стає більш відкритим. У дельтах в перелітний період осідає велика кількість птахів, залишаючись тут жити назавжди.

У 1990 році дельті Дунаю було надано статус біосферного заповідника. До кінця 1991 року більш ніж половині території надано статус світової спадщини ЮНЕСКО. Дунайський заповідник охороняється державою і вважається одним з найчарівніших місць України.

Сучасність

В заповідник Дунайські плавні приїжджають з усіх куточків країни, щоб помилуватися природною красою і побачити в одному місці те, що неможливо ніде відшукати.

За найскромнішими підрахунками у заповіднику мешкають не менш ніж 200 видів пернатих. Для багатьох з них дельта Дунаю є останнім місцем проживання. Тут, практично в незайманій природі, можна відшукати такі вимираючі види як: пелікан кучерявий, червоноголова  гуска, червоновола казарка, малий баклан, червона чапля, білий орел і багато інших. Вони мешкають на заболочених територіях, далеко від людських очей. Поспостерігати за ними можна подорожуючи по річці на маленьких човнах.

Пелікани Дунайського заповіднику
Пелікани Дунайського заповіднику

У заповіднику понад 550 різних видів рослин, більшість з яких зустрічаються лише тут. Також налічується майже 90 видів риби, які вважаються рідкісними і занесені до Червоної книги. Це осетр, лосось атлантичний та дунайський, чорноморський морський коник та півень, йорж смугастий, горбань світлий та білуга.

Однією з визначних пам’яток Дунайського біосферного заповіднику є зарості очерету. Незважаючи на всю свою унікальність, кілька років тому він становив реальну загрозу засмічення дельти Дунаю. І тільки численні зусилля доглядачів допомогли впоратися з ситуацією.Ще однією чудовою особливістю, якою славиться дунайський заповідник, вважаються поля водних лілій. Туристи приїжджають сюди помилуватися на розкішні квіти на світанку. Із першим промінчиком сонця бутони розпускаються і перетворюються в розкішні квіти неповторної краси з чарівним ароматом.

Дунайські плавні

Одеська область вважається однією з найбагатших на природні багатства і заповідні зони. Можна сміливо стверджувати, що це райське місце створювалося природою багато століть. Сьогодні тут знаходиться хитросплетіння річок, озер, боліт, дюн, каналів, заростей очерету та надводних дерев. Кожен куточок по-своєму унікальний і прекрасний.

Цікаві факти

  • Дунайський біосферний заповідник є найбільшим у Європі.
  • У період спаду річкової активності, коріння дерев, що зростають у плавнях, оголюються. Це надає їм схожість з мангровими заростями тропіків.
  • Єдина дельта Чорноморського басейну, в якій донині нереститься осетер.
  • Дунайський біосферний заповідник «прихистив» європейську видру і лісового кота.
  • Тут розташовані одні з найбільш численних заростей очерету.

Дунайський біосферний заповідник

Місцезнаходження заповідника

Відшукати цю унікальну територію не складно. Тим, хто бажає знати, де знаходиться заповідник, варто відправитися в місто Вилкове. Дістатися до нього можна на автобусі або автомобілі. До входу й адміністрації заповідника «рукою подати», так як вони знаходяться на території міста.

За бажанням можна відвідати селище старовірів, де можна спробувати унікальні кулінарні страви, приготовані до приходу гостей, бути присутнім на обрядах і послухати співи.

Відвідавши Дунайський біосферний заповідник, потрапляєш в справжню природну феєрію фарб, життя та форм. Флора та фауна настільки унікальні й прекрасні, що під враженням від побаченого можна залишатися ще довго.

Показати друзям