Мрієте побачити Стоунхендж? Завітайте в урочище «Кам’яне село», що розташоване у Житомирській області, на схід від села Рудня-Замисловицька Олевського району. Його називають українським Стоунхенджем не лише на батьківщині, а й по всьому світу. Відноситься «Камінне село» до пам’яток природи України, славиться невимовною красою та містичною атмосферою, що витає у кожному куточку урочища. Заказник займає 15 га.



Версії походження

Існує декілька версій того, як з’явився заказник. Згідно першій, вчені вважають що брили по землі розкидав льодовик 20 тис. років тому. Проте це малоймовірно, адже на околицях немає ніяких льодовикових відкладень та відповідного рельєфу, а саме урочище розташоване поза зоною ймовірного поширення Дніпровського зледеніння. За іншими версіями кам’яні брили — то залишки підніжжя зниклих гір, з яких льодовик «зняв» нашарування ґрунту. Проте і це малоймовірно.

Камінне Село
фото: news.dks.com.ua

Найбільш реальною здається думка, що «Кам’яне село» — результат денудації, тобто руйнування гірських порід під дією води, вітру та інших зовнішніх факторів. Тобто це так звані останці, що поширені у межах Українського кристалічного щита. Підтверджують дану гіпотезу результати дослідження, які доводять однакову морфологію валунів з урочища та корінних порід, що належать до устинівського підтипу кишинської серії гранітів.

Камінне село
фото: mywed.com

Місце Сили

Навколо виникнення «Кам’яного села» ходить багато міфів та легенд. За однією з них, на місці урочища стояло багате село. Одного разу там проходив старий бідняк, який попросив хліба у господаря ошатного будинку, а той просто відмахнувся від нього. Старець лише посміхнувся та пішов геть. Тим бідняком був Господь, який спустився на землю. Вийшовши за межі села він озирнувся, і негостинні будинки було покарано — вони перетворились на брили каміння, що зберегли їх обриси й дотепер. А на одному з каменів, де відпочивав Господь, залишився слід стопи.

Камінне Село
фото: wikipedia.org

За іншим повір’ям на місці урочища відбувалась битва між Богом та Дияволом. Нечисту силу було переможено після довгої боротьби і Сатана відправився в пекло, ну а Бог вознісся на небо. Про це дійство свідчить той самий «Камінь Бога» з відбитками його стоп, що є в урочищі. Вода, яка заповнює сліди, тепла навіть взимку. За легендами, той хто ступить босоніж в ту воду, помолодіє та обов’язково здійснить мрії.

Цікаві факти

  • Крім зцілення за допомогою «Божого каменю», кожен охочий може перевірити свою чистоту, спробувавши протиснутися крізь щілину між «Божим» і «Диявольським каменем». Вважається, що грішник може застрягти.
  • Британський професор Е. Джонс знайшов зв’язок Стоунхендж з урочищем «Кам’яне село» і стверджує, що український заказник також має позаземне походження. За його словами, ці дві пам’ятки зв’язані та є своєрідною платформою для НЛО. Думка спірна, проте українські камені все ж таки викликають багато питань у вчених з усього світу — до сих пір не вдається визначити їх вік, а взяті проби свідчать про наявність матеріалів, що характерні для метеорів.
  • Є ті хто вважає, що в «Камінному селі» знайшов свою смерть Київський князь Ігор, якого древляни спіймали та стратили після того, як він прийшов до них по данину.

Показати друзям