Озеро Синевир, легенда про яке не дає спокою історикам та дослідникам невідомого вже багато років – одне з наймальовничіших природних водойм України, яке в народі називають «Оком моря» та «Перлиною Карпат». Якщо поглянути на нього з величини пташиного польоту, перед очима відкриється неперевершене видовище – оточена з усіх сторін багатовіковими буками та ялинами водна гладь, в середині якої невеликий острівець, що нагадує велике око, в якому віддзеркалюється безкрайнє небо та зорі.

Озеро Синевир
Озеро Синевир

Історія походження Синевиру
Легенда про озеро Синевир бере свій початок в часи, коли гори належали заможному графові.

Якось землевласник вирішив перевірити роботу своїх підлеглих, та взяв з собою свою єдину дочку – красуню Синь, яку так назвала мати за її сині очі, що нагадували глибоке безмежне море.

Поки батько оглядав свої володіння, Синь пішла збирати квіти на полонині, де її поманив за собою спів сопілки, на якій грав молодий пастух Вир.

Зачарована неймовірною музикою, дівчина підійшла до хлопця, котрий втратив дар мови від її краси. Синь та Вир покохали одне одного з першого погляду. Це обурило батька дівчини, котрий не зміг змиритися з тим, що його єдина дочка закохалася у простого пастуха.

В пориві гніву, він наказав своїм лісорубам скинути на молодого хлопця кам’яну брилу з високої скелі.

Озеро Синевир
Озеро Синевир – місце, овіяне легендами

Почувши страшну новину, Синь прибігла до місця трагедії та гірко заплакала, обійнявши камінь руками.

Бідолашна так довго страждала, що на тому місці з’явилося озеро, чисте, немов сльоза, та синє, немов нічне небо, а посеред нього утворився острів, що був вершиною кам’яної брили.

З тих пір його називають Синевир, а легенда про нещасне кохання багато в чому вплинула на це місце. Тут можна зустріти такі пам’ятки:

  • Вирізьблені з дерев статуї Сині та Вира.
  • Національний природній парк.
  • Музей лісу та сплаву.
  • Древні болота Глуханя та Замшатка.
Синь і Вир
Синь і Вир – герої легенди

Пари з усієї України приїздять сюди для проведення весільних церемоній, а місцеві вірять, що кожен, хто закохається біля озера, збереже свою любов протягом усього життя.

Альтернативна історія

Однак це не єдина версія походження озера Синевир: легенда про болото Мочар розповідає про богатирів, що полювали в лісах Карпат та розводили худобу. Нечиста сила наслала на них прокляття – з усіх богатирів вижив лише один, звали його Синевир.

Єдиною віддушиною в його житті була дочка. Якось, повернувшись з полювання, батько не застав її вдома – причиною смерті дівчини стало болото Мочар, котре затягнуло дочку Синевира на дно. Розгніваний богатир почав трощити скелі та кидати брили в болото, поки з-під однієї з них не пробився струм води, з якого і утворилось озеро, назване в честь невтішного батька.

Недарма в Карпатах існує безліч міфів та містичних історій, пов’язаних з озером Синевир  – легенда про його походження допомагає людям пояснити історію створення цього природного дива.

Озеро Синевир з висоти пташиного польоту
Озеро Синевир з висоти пташиного польоту
Показати друзям

КОМЕНТАРІ

Введіть ваш коментар
Введіть Ваше ім'я