Розташований недалеко від Києва, музей народної архітектури та побуту Пирогово дозволяє здійснити мандрівку в часі та своїми очима побачити, як виглядали різні куточки України кілька століть тому. Всього за один день можна пройтися стежками всіх регіонів та ознайомитися з побутом наших предків, не покидаючи національний музей у Пирогові.

Млин в музеї Пирогово
Млин у музеї Пирогово

Традиції крізь вікиМузей Пирогово – це історична частина міста Київ, що розкинулась на пагорбах площею більше 150 га і представляє туристам біля 300 експонатів народної архітектури за останні 500 років: повітряні млини, дерев’яні церкви, пасіки, криниці, господарські угіддя та прості сільські будиночки, вкриті соломою.

Не менш вражають фонди музею, експозиція якого налічує більше 70 000 предметів культури та побуту: знаряддя праці, предмети одягу, вироби ткацтва, гончарства, різьбярства та музичні інструменти, на яких нерідко грають запрошені музиканти.

Музей в Пирогові
Українська хата музею в Пирогові

Народні свята

Особливістю, що відрізняє музей у Пирогові від інших, є тематичні гуляння в честь традиційних українських свят, які тут регулярно проводяться.

Організатори дбають про те, щоб у відвідувачів народних фестивалів не виникало сумнівів, що вони перенеслись на машині часу в поселення наших предків.  Тут всі одягнені в національне вбрання, на окремо відведених ярмарках торгують тільки аутентичними товарами (мед, хутро, кераміка та різьба по дереву, що виконані за оригінальними технологіями), а гостей частують лише народними стравами, приготованими під відкритим небом у такий спосіб, яким готували наші пращури.

Розважають відвідувачів проведенням аутентичних обрядів, народними співами та танцями, прийняти участь в яких може кожен бажаючий.

Свято під відкритим небом у Національному музеї Пирогово
Свято під відкритим небом у Національному музеї Пирогово

Цікаві факти

  • Вперше музей Пирогово (тоді ще поселення), згадувалось в 1627 році в старих літописах.
  • Раніше село знаходилось під заступництвом Києво-Печерської Лаври, саме тому тут так багато церков та інших сакральних пам’яток архітектури.
  • Екскурсії в Національному музеї Пирогово проводяться на багатьох мовах – німецькій, англійській, французькій, російській та ін.
  •  Це популярне місце проведення весіль – закохані приїздять сюди з усієї України.

Музей Пирогово дає можливість не лише духовно збагатитись і дізнатись багато цікавого про свою батьківщину, а й непогано розважитись – покататися верхи, придбати сувеніри та прийняти участь в народних гуляннях. Тому знайти тут відпочинок можна усією родиною і на будь-який смак.

Музей під відкритим небом Пирогово
Музей під відкритим небом Пирогово
Музей у Пирогові
Цікаво, чи є тут вода?
Показати друзям