Ви коли-небудь бачили Сахару? А як щодо сафарі? Необов’язково вирушати до Африки, щоб відчути гарячий подих пустелі на обличчі та побачити піщані дюни. Українська Сахара зовсім поруч – це дивовижні Олешківські піски на півдні нашої країни.

Маленьке дивоЛише в тридцяти кілометрах від Херсона розкинулась українська пустеля. Олешківські піски невеликі за розміром – тільки клаптик діаметром 15 км, з усіх боків оточений рукотворним  Цюрупинським лісом, та все ж це найбільша пустеля в Європі.

Влітку все навкруги прогрівається майже до 70°C, висхідні потоки розганяють дощові хмари – ну чим не Сахара? Тут, в Олешківських пісках, трапляються навіть піщані бурі.

Захід сонця в Олешківських пісках
Захід сонця в Олешківських пісках

Пустеля в Україні, в тому вигляді, яку ми її бачимо зараз, з’явилася доволі недавно через людську недбалість. У нижній течії Дніпра завжди була піщана місцевість. Але через активне освоєння цих земель на межі XVIII-XIX ст. та завезення великої кількості домашньої худоби (наприклад, один тільки засновник заповідника Асканія-НоваБіосферний заповідник Асканія Нова – це унікальний куточок степу, якого досі не торкалась рука людини. Це не лише одне з семи чудес України, але і найстаріша степова цілина у світі., Фальц-Фейн, мав стада до мільйона голів) , степовий ландшафт поступово змінився і рельєф Олешківських пісків набув сьогоднішньої форми.

Українська пустеля взимку
Українська пустеля взимку

Сьогодні українська Сахара – це Національний природний парк «Олешківські піски», який створено з метою збереження унікальної флори та фауни цього невеликого дива.

Як дістатися?

Вирушити в українську пустелю можна з Херсона. Треба доїхати маршруткою до Олешків (Цюрупинськ), звідти – до Раденська, а далі Олешківські піски вже неважко знайти за допомогою карти та навігатора.

Олешківські піски - панорама
Олешківські піски – панорама
Ліс поруч з пустелею в Олешківських пісках
Ліс поруч з пустелею в Олешківських пісках
Показати друзям