Озеро Росохан — заповідне місце, розташоване на хребті Аршиця, що на Івано-Франківщині. Водойма та місцевість навколо неї отримали свій статус у 1972 році, заказник займає 4,7 га. Озеро живиться опадами, має видовжену форму, вода у ньому нереально чиста — можна побачити кожен камінчик, що є на дні. Розміри водойми можуть коливатися залежно від сезону — у рік, коли багато опадів, його довжина складає 70 м, ширина — 20 м, а глибина — до 4,5 м. Росохан має завальне походження, навколо нього ростуть зелені мохи, невисокі трави, щороку тут розростається фіалка двоквіткова.

Озеро Росохан
Фото: vkursi.com

Не зважаючи на те, що урочище займає не так багато місця, тут достатньо різноманітний тваринний світ. Ви можете зустріти зайця, козулю, лисицю, оленів, диких свиней. Трапляються туристам гірські тритони і саламандри, ящірки, гадюка звичайна. Є тут і безліч птахів, серед яких можна зустріти хижого канюка, великого яструба, помилуватися снігурами, послухати незвичайний спів королика, вівчарика та кропивника.

Чому озеро таке манливе



Будь-який куточок Карпат виглядає приголомшливо, проте Росохан все ж таки особливе. Воно знаходиться на висоті 1120 м і дістатись до нього набагато легше, ніж до інших карпатських озер. Завдяки розташуванню водойма не пересихає навіть влітку. Відвідувачів тут багато лише у сезон, в інший час сюди прямують справжні поціновувачі величної краси, тиші та спокою. На озері Росохан можна відпочивати навіть з дітьми — це ще один великий плюс. Біля водойми є місце під кілька наметів, тут можна зупинитись невеликою компанією на день чи більше. Неподалік, біля місця підйому на озеро, є готелі та кілька зелених садиб де кожен бажаючий може переночувати або залишити машину.

Якщо ви хочете піти до озера з ночівлею, обов’язково беріть із собою не лише спальні мішки, а й керогаз (інший пальник), адже нормальних дров біля Росохан ви не знайдете — дерево тут вогке, може і не загорітись.

Багато хто вважає, що фото, які можна знайти в інтернеті, оброблені у «Фотошопі», але озеро насправді має дуже чисту воду. В залежності від сезону вона може набути смарагдового відтінку, проте від цього водойма не виглядає гірше — вона ніби повністю зливається з навколишньою природою, стає її невід’ємною частиною.

Озеро Росохан
Фото: vkursi.com

Цікаві факти

  • Існує думка, що Росохан з’явилося на місці падіння метеора.
  • У озері не водиться риба. Було безліч спроб поселити тут різні види хребетних, проте ні одна з них не мала успіху. Люди шуткують, що для риби тут занадто чиста вода.
  • Навіть у найспекотніший день температура води в озері досягає лише +11…15ОС, тож купатись тут можуть лише справжні відчайдухи або ж моржі.
  • Якщо дивитись на озеро Росохан зблизька здається, що воно зовсім неглибоке — усьому виною висока прозорість води. Проте слід бути дуже обачним. Якщо рік видався багатим на дощі, глибина водойми може сягнути 4.5 м, і це відчувається майже одразу — достатньо ступити декілька кроків.

Найкоротший маршрут

Вам необхідно дістатися до селища Осмолода, це можна зробити на автобусі, що вирушає з Калуша. Після того, як ви опинились на місці, доведеться пройти або проїхати близько 15 км у напрямку Росохан — до гірського масиву Горгани існує близько 10 маршрутів. Найбільш вдале рішення — дістатись до місця підйому на своїй автівці, так буде набагато швидше і ви зможете насолодитись усіма красотами без відчуття сильної втоми. Автомобіль можна залишити у місцевих біля готелю або садиби. Сам підйом до озера доволі легкий.

Показати друзям