Однієї літньої ночі, вдивляючись у небо, ви зачаруєтесь магією Чумацького шляху. І в ту мить ви згадаєте про чумаків, які на возах з волами прямували на південь за білим скарбом того часу – сіллю.
Вона чекає вас там і зараз. На захід від Азовського моря, між материковою Україною та Кримським півостровом сховалось озеро Сиваш. Його рожеві води занурять вас, наче у казку. Сповнене мінералами озеро має лікувальні властивості, які порівнюють з багатствами Мертвого моря. Оскільки Сиваш не глибокий, лише 0,5-1м, а рівень солоності досягає в деяких місцях 87%, на літо озеро підсихає і вкривається білими хмарами солі.
До початку ХХ століття на цих берегах велись соляні промисли, а видобуті солі були відомими на весь світ та навіть перемагали на виставках у Парижі. Гниле море, як його називали через їдкий запах ілу, багате на солі хлористого та бромистого магнію та калію, йодистого натрію та різного виду мінерали. Своїм рожевим кольором води завдячують особливій мікроводорості Dunaliella Salina, яка відома антиоксидантними властивостями та різновидами каротиноїдів. Грязям солоного моря властиві косметичні та лікувальні якості, а сіль, привезена з берегів Сивашу, подарує вам прекрасний вечір у ванні.
Для того щоб помилуватися рожевою водичкою, відчути невагомість та оздоровитись солями та мінералами, сучасним чумакам варто відправитись у Херсоньку область, Генічеський район, селище Щасливцеве або Приозерне на Арабатській стрілці.