Україна завжди приваблювала туристів та дослідників, в чому немає нічого дивного – відкрита зовсім недавно печера Оптимістична вважається найдовшою на континенті, хоча наразі досліджено лише сьому частину ходів цього природного дива. Важко собі уявити, скільки загадок історії приховує в собі друга по рахунку найдовша гіпсова печера в світі (першим місцем вона поступається лише Мамонтовій печері в Північній Америці), та скільки ще схованих від стороннього ока тунелів належить відкрити палеонтологам в майбутньому.



Відкрита в 1966 році печера Оптимістична представляє собою складну та заплутану систему ходів, тунелів та галерей, що відрізняються формою, розмірами та матеріалом «природного оздоблення».  Коли мандруєш її чудернацькими коридорами, важко собі уявити, що вони були створені більше 14 млн. років тому назад. Процес створення сталактитів, печер та сталагмітів триває і зараз.

Найдовша гіпсова печера світу
Найдовша гіпсова печера світу

Знаходиться мальовнича печера Оптимістична в українському Поділлі, і наразі офіційна довжина ходів складає 255 км, що дозволяє їй займати почесне місце в книзі рекордів Гінесса.

Також Тернопільщина може похвалитися й іншими, не менш красивими підземними утвореннями, які ще тільки належить відкрити.

Печера Оптимістична на Тернопільщині
Печера Оптимістична на Тернопільщині

Карстова основа печери Оптимістична пояснюється тим, що раніше на місці її утворення було мілководне море, що відступивши, залишило по собі тектонічні плити, покриті легкорозчинним гіпсом.

Рухаючись протягом мільйонів  років під дією природних факторів, тектонічні плити утворювали пустоти та навали, що пізніше сформувалися у величне підземелля.

Мандрівка лабіринтами

Починається печера Оптимістична з неприглядного тунелю з сірими гіпсовими стінами. Однак це лише перше враження: потрапивши в підземелля, людина опиняється у царстві кристалів, що виблискують та мерехтять у загадковій пітьмі. Чим далі просуваєшся в печери, тим дивовижніші утворення відкриваються оку: багатоповерхові ходи в готичному стилі та пурпурові прозорі кристали, що звисають зі стелі і досягають метра в довжину.

Фото сталактитів в печері Оптимістичній
Фото сталактитів в печері Оптимістичній

Однак мінеральні нарости – це не єдине, чим може здивувати найбільша гіпсова печера в Україні – зустрічаються тут і озера з прісною водою площею до 15 кв. м., і свої жителі – кажани, що не дуже привітно зустрічають допитливих туристів.

Цікаві факти

  • Свою назву печера Оптимістична отримала через те, що палеонтологи скептично відносилися до її існування і довго не могли повторно знайти її розташування.
  • Академія наук не підтримувала таку назву, однак львів’яни-відкривачі настояли на своєму.
  • До найдовшої печери світу приїздять екстрасенси з усіх країн – вони вірять, що тут є енергетичний стовп, що допомагає зцілювати хворих та бачити майбутнє.
Печера Оптимістична вражає своєю красою
Печера Оптимістична вражає своєю красою

Можна прожити все життя в Україні, так і не дізнавшись скільки таємниць приховують її надра.  Як виявилось зовсім недавно, Тернопільщина може похвалитися не лише багатою історією та архітектурою, а і цілими підземними світами, що своєю унікальністю зачаровують навіть самих вибагливих мандрівників.

Ось такі милі створіння чекають на вас всередині
Ось такі милі створіння чекають на вас всередині
Печера Оптимістична на карті
Печера Оптимістична на карті
Показати друзям