Більш повно дізнатися історію та культуру Львова можна відвідавши парк Високий замок. З цим місцем пов’язано безліч історій і легенд. Сюди приїжджають, щоб відпочити душею, вдихнути ковток історії, насолодитися незабутніми пейзажами околиць. Замкова гора Львова, в прямому сенсі, є серцем цього унікального міста. Тут відбувалися неймовірні події, що залишили слід в історії всього українського народу.Закладений в XIII столітті, форпост був головною оборонною спорудою Львову. Спочатку фортеця була дерев’яною і розташовувалася на самій вершині Замкової гори. Кам’яний замок був закладений згідно з указом польського короля Казимира III, який захопив Галицькі землі в кінці XIII століття. Фортеця мала чотири вежі на кожній зі сторін гори. Західна, згідно з кресленнями, була дозорною, тому значно перевищувала інші.

Панорама старого Львова
Панорама старого Львова

Високий замок історію має не надто райдужну, так як в первозданному вигляді йому вдалося проіснувати лише до 1648 року. Козацьке військо під командуванням Максима Кривоноса захопило фортецю. За рішенням отамана гарнізон був виведений, тому через чотири роки турецькі війська захопили оплот практично без бою. Після вторгнення шведів на початку XVIII століття і спричинених цим руйнувань, стратегічне значення форпосту стало несуттєвим. Грандіозна споруда перетворилась на звичайне джерело матеріалу для місцевих будинків.

План старого замку
План старого замку

Парк Високий замок

Зберегти величний пам’ятник історії і культури було вирішено за рахунок створення паркової зони. Роком його заснування вважається 1835. Парк являє собою дві тераси, на одній з яких є неповторний оглядовий майданчик – Львів з нього можна побачити як на долоні. Цінителі істинної краси добре знають, що тільки потрапивши сюди, можна в повній мірі побачити всю велич і колишню могутність стародавнього міста.

Сходи до Високого замку
Сходи до Високого замку

Щоб оцінити всю красу Львова, особливо його історичного центру, варто неодмінно відвідати гору Високий Замок. Невеликі вулички відмінно проглядаються з висоти пташиного польоту, з легкістю дозволяють намітити подальший маршрут подорожі.

Нижня тераса, яка перебуває у затінку каштанових дерев, завершується романтичною спорудою: будиночком садівника, зведеним в 1892 році.

Львівська ратуша
Львівська ратуша
Сучасні квартали Львова
Сучасні квартали Львова

Щоб повною мірою насолодитися красою середньовічного міста, варто ближче познайомитися з його історією. А без відвідування Високого замку з цим завданням впоратися майже неможливо.

Цікаві факти

  • Кам’яні леви біля входу в печеру та на території парку були взяті від старої ратуші площі Ринок. На них зображені герби древніх сімей львів’ян.
  • Панорамний майданчик розташований на висоті 413 метрів над рівнем моря. Аналогів немає у всій Європі.
  • Кожна сходинка до замку символізує собою окреме місто України. Так туристи з усіх куточків країни намагаються залишити згадку про себе, роблячи написи з назвою рідного міста.

Показати друзям